Як легально влаштуватися на роботу в іншій країні?

Доступна робота за кордономЛегальне працевлаштування за кордоном приваблює більшу половину жителів України. Перш за все це пов’язано з розміром заробітної плати. Як правило, за кордоном вона значно вища, ніж на аналогічних посадах в Україні. А для деяких людей вагомим аргументом для легального працевлаштування є бажання цивілізовано жити в іншій країні.


На сьогоднішній день є багато пропозицій по працевлаштуванню за кордоном, але з них лише кожна п’ята передбачає легальну роботу. В основному наші громадяни згідні на будь-які варіанти заробітку і готові працювати неофіційно. За підрахунками експертів лише 3% українців легально працевлаштовані за кордоном.

Тенденції міжнародного ринку праці
В більшості випадків українці вирушають на заробітки в сусідні країни. На пропозиції від російських роботодавців відгукується близько мільйона наших жінок і чоловіків. Велику кількість українців приваблює робота в Польщі, про це свідчить інформація на bezkordoniv.com.ua. Однак на офіційні вакансії в цих країнах розраховувати не варто. Польща і Росія в основному пропонують нелегальні підробітки. В такий спосіб роботодавці економлять на заробітній платі і податках.
Але якщо промоніторити міжнародний ринок праці, в країнах Європи є безліч вакансій для висококласних спеціалістів. Тобто, українці мають реальні можливості легально працевлаштуватися в багатьох країнах. Так, для наших програмістів і системних адміністраторів завжди знайдеться робота в Німеччині, якщо подивитись на пропозиції тут. В цій країні навіть є спеціальна програма, яка сприяє працевлаштуванню іноземців за такими спеціальностями.
Ще за кордоном цінують медичних працівників. У деяких країнах потребують хірургів, стоматологів, педіатрів. Однак нашим медикам влаштуватися за кордоном не так просто. Потрібно підтвердити свій диплом, а навіть і пройти повне навчання. Так, для українських лікарів цілком реальною є робота в Англії, про що мова йде на http://www.bezkordoniv.com.ua/. Та для легального працевлаштування слід присвятити декілька років теоретичній і практичній підготовці за спеціальними програмами. І лише після успішної здачі іспитів лікарня надає офіційну роботу.

Особливості легального працевлаштування в іншій країні
Отримати офіційну роботу за кордоном можливо лише за наявності трудової візи. Також важливо мати всі необхідні документи, які повинні відповідати вимогам міжнародного законодавства:
1. Дійсний закордонний паспорт.
2. Медичну страховку – ця вимога стосується країн Шенгенської зони.
3. Медичну довідку про зроблені щеплення і перевірку на СНІД.
4. Довідку про відсутність судимості.
Верх