Не вимикається електроплита: основні причини поломки

Не вимикається електроплита: основні причини поломки

Якщо електроплита не вмикається, тут, здається, не так складно розібратися в причині – часто достатньо перевірити шнур живлення та потужність електромережі. Не зручно та прикро, коли потрібно готувати їжу, а обладнання не активується. А от коли електроплита не вимикається – це вже лякає. Вона сильно кочегарить, що створює пожежонебезпечну ситуацію, витрачає електроенергію і її не можна залишити без нагляду. Добре, що є просте рішення – вийняти вилку із мережі. Але це тимчасовий вихід. Потрібно визначити причини такої неприємної та небезпечної несправності та відновити механізм вимкнення обладнання. За посиланням можна отримати більше інформації про цю поломку https://remont-electroplit.kiev.ua/uk/polomki-elektroplit/ne-vklyuchaetsya-elektroplita

Не вимикається електроплита: основні причини поломки - фото1

Чому електроплита не вимикається

Після повороту регулятора конфорка не вимикається, а продовжує грітися на повну потужність. Вона зовсім не реагує на вимикач. На це може бути кілька причин:

  • Несправний терморегулятор, його внутрішні механізми керування. Потрібно замінити деталь.
  • Порушено контакт із кнопками, пошкоджено або засмічено цю ділянку, і сигнал не надходить. Потрібно прочистити чи замінити кнопки, відновити контакти.
  • Не працює силове реле. Воно може залипнути через те, що на нього потрапили залишки їжі, яка "збігала" під час кипіння. Могли перегоріти контакти. Їх належить відновити чи замінити всю деталь.
  • Згорів термозапобіжник. Потрібно встановити новий замість несправного.

Не вимикається електроплита: основні причини поломки - фото2

Виходить, коли не працює електроплита (не вмикаеться, чи не вимикається), справа може бути у несправності вузлів системи, електропроводки чи ізоляції. Правильно визначивши причину, вдасться усунути неполадки та відновити правильну роботу обладнання.

Чинити самостійно або викликати фахівця

Якщо дома є професійний електрик, який вміє лагодити електроприлади та доступ до Інтернету, він зможе розібратися з неполадками, через які електроплита не вимикається. Людям без відповідних знань та навичок небезпечно братися за ремонт такого обладнання.

Не вимикається електроплита: основні причини поломки - фото3

Щоб не виникло неприємностей і вдалося усунути будь-яку несправність, через яку електроплита не вимикається, звертаються до фахівця. Він має не тільки знання того, як влаштовано таке обладнання, досвід ремонту подібних поломок, але й необхідні прилади для діагностики.

Електроприлад таких габаритів та потужності енергоспоживання, потенційно пожежонебезпечний при поломці або неправильному використанні, потребує суворого дотримання норм техніки безпеки під час ремонту. Також непрофесійне втручання в деталі електроплити може призвести до замикання, і згорять елементи, замінити які буде дорого і може виникнути ситуація, небезпечна для здоров'я та життя.

Не вимикається електроплита: основні причини поломки - фото4

Тому якщо електроплита не вимикається, не варто розраховувати на поради з Інтернету. Краще зв'язатися або зателефонувати фахівцю з ремонту електроплит, та домовитись про його візит. Важливо пам'ятати, що самодіяльність та бажання відремонтувати електроплиту без спеціальних навичок може призвести до травми від удару струмом та створити пожежонебезпечну ситуацію.

Насамкінець залишимо контакти сервісного центру, де допоможуть вирішити будь-які проблеми з електроплитами за доступними цінами:

Компанія Fix-Man
Контактний телефон: 098-055-60-28
Режим роботи: пн.-нд. 8:00-21:00

Верх