Прикладна література: що це таке, особливості, приклади

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади

Прикладна література – ​​це видання вузькоспрямованої тематики, які докладно висвітлюють будь-яку сферу: виховання дітей, кулінарні рецепти, історичні події, культура, правознавство, спорт, здоров'я та ін. Вона показує, як застосувати знання практично. Прикладна література має певні особливості, розглянемо їх на кількох прикладах книжок цього напряму.

Інтелектуали

У книзі розповідається про особисте життя видатних "інтелектуальних лідерів": Льва Толстого, Жана-Жака Руссо, Ернеста Хемінгуея, Бертрана Рассела, Карла Маркса. Можна дізнатися відповіді на такі делікатні питання:

  • Чи справді інтелектуали жили у згоді з ідеями, які пропагували?
  • Як складалися їхні стосунки у сім'ї? Якими батьками вони були?
  • Чи були в них справжні друзі, і якими друзями були вони самі?

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Інтелектуали

Гетьманат

Книга "Гетьманат" Богдана Грушецького відноситься до розділу прикладної літератури "Історія та право". У ній розповідається про становлення Української державності в період Революції 1917–1921 рр., про перетворення Центральної Ради, та про події, які уможливили прихід Гетьмана Скоропадського до влади. Розглядаються його досягнення та невдачі, що призвели до падіння гетьманату та заміни його на Директорію. Книга Гетьманат буде гарним подарунком тим, хто цікавиться українською історією.

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Гетьманат

Як це - бути собакою

Нейроучений Грегорі Бернс у себе вдома спорудив апарат МРТ, привчив собаку, щоб він не боявся знаходитися в цьому устаткуванні, і почав вивчати поведінку свого вихованця на рівні процесів у мозку. Він провів багато експериментів і знайшов відповіді на запитання:

  • Як собака реагує на їжу та похвалу?
  • Чи нудьгує вона за господарями, коли їх немає вдома?
  • Що собака відчуває, коли виконує команди хазяїна?
  • Як відбувається дресирування?

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Як це - бути собакою

Шахрайство на кожному кроці: не дай себе ошукати

Віктор Мазур розповідає про найбільш популярні види шахрайства та про те, як від них захиститися. Автор викриває різні афери в торгівлі, у тому числі й в онлайн-бізнесі, купуючи квитки та туристичні путівки. Причому з аферистами стикаються і покупці, і продавці. Також автор розповідає про відомих шахраїв минулого. Купити книгу можна на порталі https://knigoland.com.ua

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Шахрайство на кожному кроці: не дай себе ошукати

Історія вина в 100 пляшках

Оз Кларк, один із найвідоміших експертів з вина, у гумористичній формі розповідає про історію виробництва вина. Якими способами робили цей напій у давнину? Якими були перші етикетки та який дизайн пляшок у найелітніших вин? Автор також знайомить із людьми, які справили найбільший вплив на виноробство на різних етапах історії.

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Історія вина в 100 пляшках

Щоденники нейрохірурга

Це перевидання книги Генрі Марша – його відвертих мемуарів. Через 40 років роботи в медицині автор розповідає про труднощі роботи нейрохірургів, ділиться випадками з практики у Британії, Непалі та в Україні, про своє дитинство та юність. Автор ділиться своїми роздумами про глибокі людські цінності.

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Щоденники нейрохірурга

Як стати митцем: 60 практичних порад

Джеррі Стольц, художній критик, розповідає, як розкрити свій творчий потенціал, знайти свій напрямок, як подолати труднощі на цьому шляху. Автор показує приклади успішних художників минулого. У книзі багато чудових ілюстрацій.

Прикладна література: що це таке, особливості, приклади - Як стати митцем: 60 практичних порад

Прикладна література – ​​це просто публікації для розваги. З них можна дізнатися про те, що розширює кругозір і розвиває навички. Цей літературний напрямок охоплює безліч тем, і кожен знайде для себе щось корисне та цікаве.

Верх