Юрист: простими словами про договори

Юрист: простими словами про договори

Договір - це угода між фізичними або юридичними особами (наприклад, організаціями), в якій одна сторона погоджується надавати послугу або надавати товари в обмін на виплату грошей чи інших товарів чи послуг.

Укладання договору

Укладання договору здійснюється, коли між сторонами є певна пропозиція та її акцепт, і відповідно згода на «винагороду» (тобто хось цінне). Цю пропозицію та її прийняття юристи іноді називають «взаємною згодою». Якщо сторони не досягли необхідного рівня згоди щодо певних умов, то договір, що підлягає обов'язковому виконанню, відсутній, тобто не укладений.

Проте угода, навіть після пропозиції та акцепту, не обов'язково є договором, що має юридичну силу. Наприклад, не можна укласти контракт на незаконну чи неможливу дію. Крім того, щоб укласти договір, що юридично зобов'язує, ви повинні мати дієздатність та правоздатність для укладення такого договору. Наприклад, за деякими винятками, неповнолітні не мають права укладати договір.

Щоб контракт був обов'язковим, також має бути обмін взаємними зобов'язаннями діяти та / або надавати товари, послуги чи гроші. За наступним посиланням Ви також можете отримати більш детальну інформацію про види контрактів, порядок їх укладання та роботу юриста з договорами на підприємстві.

Крім того, угода зробити щось або заплатити кошти не може стати обов'язковою, якщо ви дієте на шкоду собі, покладаючись на обіцянку іншої сторони виконати свої зобов'язання. Натомість в деяких випадках відмова від права на певну дію, покладаючись на зобов'язання іншої сторони, може бути достатньою підставою для укладення зобов'язуючого для вас договору, що має юридичну силу.

Договір

Письмовий договір чи усний?

Обов'язковий договір, який має юридичну силу, може бути письмовим або усним.

Усні договори – це домовленості, які були озвучені, але не записані документально. Залежно від характеру правочину певні типи договорів згідно із законом повинні бути складені у письмовій формі, щоб мати юридичну силу. Наприклад, контракти, пов'язані з продажем нерухомості або договори, які не можуть бути виконані протягом одного року, мають бути обов'язково в письмовій формі.

Як правило, крім тих, які за законом мають бути в письмовій формі, усні договори підлягають виконанню одночасно, тобто сторона виконує угоду саме тоді, коли інша із сторін виконала зобов'язання за нею.

Письмові договори майже завжди краще усних з правової точки зору, тому що письмовий документ допомагає виключити суперечки про терміни та умови угоди. Крім того, доведення належного виконання усних контрактів у суді може виявитися дуже важким.

Щоб уникнути суперечок та судових розглядів, найкраще укласти письмову угоду. Письмовий договір допоможе переконатися, що всі сторони розуміють свої права та обов'язки за контрактом однаково.

Однак навіть у письмовому договорі має бути викладена угода між сторонами з достатньою конкретністю, щоб забезпечити її виконання. Відповідно до законодавства певні типи договорів повинні також містити угоду сторін щодо конкретних питань щоб мати юридичну силу.

Таким чином, саме юрист зможе допомогти вам визначити, що має бути у вашому письмовому договорі щоб він мав обов'язкову юридичну силу, підлягав виконанню та був належним доказом в суді. Також читайте цікаві поради адвоката - що робити з вкрай невигідним договором тут https://lawyer.net.ua/statti/shcho-robiti-nevigidnim-dogovorom.

Верх