Потреби в кальції для організму людини

Потреби в кальції для організму людини

Для міцності кісток необхідна достатня кількість кальцію. Організм використовує кальцій для серця, крові, м'язів і нервів. Без належної кількості споживання кальцію організм буде вилучати кальцій з кісток, де він зберігається, в результаті чого кістки стають слабшими. Підраховано, що 55% чоловіків і 78% жінок у віці старше 20 років не отримують достатньої кількості кальцію в своєму раціоні. Важливо зазначити, що оскільки організм людини не може виробляти власний кальцій, достатнє споживання кальцію є життєво важливим. Більше інформації - https://www.0522.ua/list/341229 .

Споживання кальцію

Рекомендовані кількості кальцію для дорослих такі:

  • Для жінок у віці 25-50 років у віці до менопаузи та жінок у постменопаузі, які отримують замісну естрогенну терапію: 1000-1200 міліграмів кальцію на день. Вагітним або годуючим жінкам рекомендовано 1500 міліграмів кальцію на день.
  • Для жінок у постменопаузі віком до 65 років, які не отримують замісну терапію естрогенами: 1500 міліграмів кальцію на день.
  • Для чоловіків у віці 25-65 років: 1000 міліграмів кальцію на день.
  • Для всіх людей (жінок і чоловіків) старше 65 років: 1500 міліграмів кальцію на день. 

Усунення дефіциту кальцію складається з кількох компонентів:

  • Дієта, багата кальцієм, забезпечує рекомендовану добову кількість кальцію. Кальцій особливо поширений у молочних продуктах, темно-зелених листових овочах (наприклад, брокколі, листовій капусті, зелені ріпи, пекінській капусті), квасолі та горосі, тофу з вмістом кальцію, насінні, горіхах і деякій рибі. Багато продуктів також можуть бути збагачені кальцієм, такі як апельсиновий сік, пластівці та батончики для сніданку. Знежирене сухе молоко можна додавати до багатьох сумішей і страв як ще один спосіб підвищити в них вміст кальцію.
  • Додавання добавок кальцію, якщо щоденний раціон не можна змінити для забезпечення адекватного рівня кальцію. Незважаючи на те, що добавки кальцію доступні без рецепта, медичний працівник (наприклад, лікар, дієтолог, фармацевт) повинен допомогти пацієнтам визначити, яка форма, яка сполука, яка кількість елементарного кальцію (залежить від добавки) тощо є найкращою для них . Зазвичай засвоєння добавок кальцію є найбільш ефективним при індивідуальних дозах 500 мг або менше та при прийомі між прийомами їжі.
  • Обмеження їжі, яка, як відомо, змушує організм виводити більше кальцію, ніж зазвичай. Помітні речовини включають натрій і хлорид (містяться в кухонній солі) і кофеїн (головним чином міститься в каві, чаї та безалкогольних напоях).
  • Усунення дефіциту вітаміну D. Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію з шлунково-кишкового тракту та резорбції кальцію в нирках, який інакше був би виведений. Як і кальцій, вважається, що більшість людей не отримують достатньо вітаміну D. Дані Інституту медицини показують, що більше 50% молодих і літніх жінок не споживають рекомендовану кількість вітаміну D.
Верх